Deel dit bericht!

In the Spotlight 21: Liam!

Deze keer mochten we Liam Peters uit Roermond interviewen. Liam is 9 jaar oud (maar wordt al bijna 10 in mei!). Hij heeft ADHD en wordt nog getest op autisme. Liam voetbalt sinds vorig jaar november bij EMS in Roermond.

Hoe vaak voetbal je per week?
2x op maandag- en woensdagavond

Wat betekent sporten voor jou?
Dat ik gezond blijf, lekker kan bewegen en lekker kan voetballen met andere kinderen zoals ik

Wat wil je nog bereiken als sporter?
Ik zou graag ooit de gouden beker willen winnen

Wat is jouw mooiste sportmoment tot nu toe?
Sinterklaas kwam in december naar onze club toe en tijdens onze training moesten wij zoeken naar de gouden bal. Ook Piet was er bij en een cameraman. Wij kwamen op tv met het Roermonds Sinterklaas Journaal

Wie is jouw voorbeeld als sporter?
Rafael vd Vaart, Ronaldo en Messi

Aan welke persoon/trainer/vereniging heb je veel te danken en waarom?
Aan mama en aan Kaatje. Mama heeft ons team opgestart en Kaatje is nu samen met mama ons aan het trainen.

Zijn er dingen waar je tegen aan loopt m.b.t. het sporten?
Ik vind het soms moeilijk om raak te schieten op de goal en ook met de andere oefeningen. Soms vind ik het ook heel moeilijk om me goed te kunnen concentreren.

Heb je een tip voor andere mensen die graag willen gaan sporten?
Als mensen willen gaan sporten, moeten ze zich aan de regels houden van de club. Zo blijft het leuk voor iedereen. En mensen moeten vooral veel plezier hebben en houden aan het sporten. Anders kunnen ze beter gaan stoppen en wat anders gaan zoeken.

Wil je verder nog iets zeggen?
Ja. Bij ons in het team is nog genoeg plek voor andere kinderen met adhd/autisme. Iedereen tussen de 6 en 12 jaar oud is van harte welkom. Hoe meer kinderen er komen voetballen, hoe gezelliger het wordt. En hopelijk kunnen wij in de toekomst dan ook wedstrijden gaan doen tegen andere teams.

Wil jij als sporter of als sportaanbieder ook een keer in deze rubriek staan? Neem dan contact op met Pauline!